Pierd*lnij Biedulką Pokochaj Energię Pieniądza

Pierd*lnij Biedulką Pokochaj Energię Pieniądza

Biznes w dōTERRA

Witamy w magicznym świecie pełnym zapachów

Nazywam się Sonia Kozub-Skalska i zajmuję się pomaganiem kobietom w rozwoju ich biznesu. Jednak moja podróż w olejkowy świat zaczęła się nie od biznesu. Jak wiele z nas borykałam się z wieloma problemami zdrowotnymi i medycyna konwencjonalna ciągle okazywała się nie wystarczająca, a ja potrzebowałam wsparcia.

Doświadczyłam na sobie i bliskich cudownej mocy olejków zarówno wspierając zdrowie jak i emocje, dlatego z czystym sercem i Ciebie zapraszam do wspólnej drogi, podczas której służę wsparciem i edukacją.
Dzisiaj czuję pełną witalność i energię dosłownie tryskam fantastycznym zdrowiem. O mojej drodze do samouzdrawiania posłuchaj w poniższych 4 filmikach:
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Czas pandemii sprawił, że jeszcze bardziej niż zwykle, praca online to jest już nie przyszłość a teraźniejszość. Ten biznes pozwala nie martwić się lockdownem, pseudo-tarczami (nie kwalifikuję się na nie, bo dochody nie spadają), płatnościami zus itp. W naszej branży od marca 2020 przeżywamy rozkwit.

Nie wydarzyło się to z dnia na dzień, ale do 2020 roku, zupełnie nieświadomie, biznesy podobne do mojego były przygotowane znakomicie.

Produkty podróżują bezpośrednio z magazynu do klienta. Wszystko odbywa się online. Komunikacja z klientami i współpracownikami również funkcjonuje znakomicie online.  Do tego jeszcze podukty wspierają nas w utrzymaniu dobrego stanu naszych ciał i samopoczucia.

Możesz pracować z domu albo jakiegokolwiek miejsca na ziemi. Sama wyznaczasz sobie godziny pracy i jak długo chcesz pracować. Sama decydujesz o tym z kim chcesz pracować. Nie masz szefa i o wszystkim decydujesz sama. I co najważniejsze: nie potrzebujesz do tego zaawansowanej wiedzy ani wielkich inwestycji by zacząć.
Dla mnie ważne jest również, że to sposób na wypracowanie przychodu pasywnego. Z czasem pracuję coraz mniej a przychody z biznesu są coraz większe.

Dlaczego zdecydowałam się
na stworzenie biznesu w dōTERRA

Miałam dość zatrudniania pracowników, pilnowania, egzekwowania, sprawozdań, kontroli, urzędów. Chciałam mieć pracę bez stresu, móc pracować w domu i tam gdzie mnie akurat „poniesie”.
Chciałam pracować w różnych godzinach, żeby móc być przy mojej rodzinie, żeby zrobić zakupy, pójść na spacer, mieć czas na odpoczynek w ciągu dnia.
Poziom stresu. Wiedziałam, że tak dłużej się nie da. Nawet moja przygoda z olejkami rozpoczęła się właśnie od problemów zdrowotnych wywołanych stresem i chorobami autoimmunologicznymi, sięgnęłam po olejki klasy terapeutycznej i jakoś mojego życia uległa znacznej poprawie.
I wszystko się udało 🙂

Mam pracę która daje mi radość i pracuję wtedy, kiedy ja uważam, że powinnam. Sama decyduję z kim współpracuję i na jakich zasadach. Wciąż spotykam inspirujące i ciekawe osoby na mojej drodze.

W ciągu prawie 1,5 roku zbudowałam rangę Diamond, to jest jeden z najskuteczniejszych rezultatów w całej Europie. Także zbudowałam rangę Platinum za 8 miesięcy (najszybszy rezultat w całej Europie). W moim zespole jest też dużo wysokich rang, takich jak Gold, Premier, Elite, Silver. Rangi w dōTERRA odpowiadają poziomom prowizji w miarę rozwijania biznesu.

System dōTERRA i autorski system szkoleń i konsultacji mojego zespołu działa. Społeczność, jaką tworzymy też daje oparcie w rozpoczynaniu i rozwoju własnego biznesu. Lepszego środowiska do startu nie mogę sobie wyobrazić.

dōTERRA pomaga kobietom, bo 99% naszego teamu to kobiety, uzyskać dodatkowe źródło dochodów lub stanowi podstawę dochodu nawet całych rodzin.

Ile zarabia się w dōTERRA

Wiele osób o to pyta, zwłaszcza ostatnio, gdy wszelkie formy zarabiania online stały się atrakcyjniejsze przez zaistniałe okoliczności.

W marketingu sieciowym zarabia się tyle, ile wynika z planu marketingowego – zasad wypłacania prowizji uzależnionej …od obrotu, czyli od tego ilu klientów i za jaką kwotę kupi produkty danej firmy.

Osoby będące współpracownicami dōTERRA, promują produkty i w zależności od tego, jak są skuteczne, taką otrzymują prowizję. Istnieje kilka rodzajów prowizji, i wiele z nich się sumuje. Poniżej je omówię.

Sprzedaż detaliczna

Gdy masz już konto w dōTERRA, możesz kupować olejki w cenie hurtowej, niezależnie od ilości (czyli kupisz w tej cenie nawet 1 olejek) i możesz je odsprzedawać z 25% zyskiem. To zdarza się w wielu salonach, studiach jogi, gabinetach fizjoterapeutycznych czasem w sklepach online. Zysk przy takiej sprzedaży jest niewielki, obsługa klienta praco- i czasochłonna, wysyłki, zwroty, paragony, faktury, wszystko na Twojej głowie. Mnie osobiście taki sposób pracy nie interesuje w ogóle, ponieważ wyleczyłam się ze sprzedaży detalicznej w moich poprzednich biznesach.

Edukacja

Możesz również zacząć edukować znajome i nieznajome w sposobach używania olejków (nie jest do tego potrzebna żadna zaawansowana wiedza ani długotrwałe szkolenia, ani tym bardziej certyfikaty) i również instruować te osoby, jak mogą skorzystać z najlepszych cen w doterra. Sposób prowadzenia szkoleń jest dowolny, mogą to być spotkania jeden na jeden, większe grupy, wykłady a także edukacja online. Ostatnio edukacja online przeważa i ja sobie bardzo cenię ten sposób pracy, bo mogę pracować z dowolnego miejsca i o dowolnej porze.

Mając konto w dōTERRA posiadasz unikalny numer ID, i osoby zakładające swoje konta muszą go użyć, a potem firma jest w stanie zidentyfikować kto kogo edukował i komu należy się prowizja.

Załóżmy, ze prowadzisz lekcję o olejkach eterycznych i po niej ktoś zakłada sobie konto. Należy Ci się wtedy 20% z tego zamówienia (wyliczenie jest skomplikowanie, więc w przybliżeniu jest to liczone od wartości zamówienia netto) i ta prowizja wypłacana jest co tydzień, w środę. Możesz jej od razu użyć do opłacenia swoich zamówień lub wypłacić na konto bankowe (powyżej 20€)

Ta prowizja jest wypłacana przez 60 dni od rejestracji tej nowej osoby, nie Twojej rejestracji. Jeśli nowa osoba również podzieli się z kimś znajomym olejkową wiedzą, dōTERRA jej również wypłaci prowizję 20% a Tobie 10% od zakupów tej kolejnej osoby.

Ta prowizja pomaga uzyskać zarobki już na początku działania, jeśli chcemy by to stało się naszą pracą. A osobom jedynie polecającym olejki znajomym daje miły bonus – sporą zniżkę na zakup kolejnych produktów.

Budowanie zespołu

Jeśli chcesz zająć się biznesowo edukacją i budować zespół współpracownic (99% osób w dōTERRA to kobiety) to skorzystasz z następującej DODATKOWEJ prowizji. Czyli wszystko to, co opisałam wcześniej Ci się należy oraz dodatkowo prowizja: Premia Mocy 3

Ta premia zależy od tego, ile osób w Twoim zespole dalej będzie dzieliło się wiedzą o olejkach i jak te osoby będą skuteczne. Dla wyjaśnienia: 600 PV (punktów obrotu) to sprzedaż produktów za około 600€. Dzięki tej premii możesz otrzymać dodatkowe 50$ ,250$ lub 1500$ prowizji i jest ona wypłacana raz w miesiącu po 15 dniu miesiąca następnego.

Przychód pasywny

Z rozwojem Twojego zespołu i rosnącymi zakupami klientów, których wyedukowałaś Ty i Twój zespół, będzie rosła Twoja prowizja UNILEVEL, którą otrzymujesz od każdego zakupu w Twoim zespole, który został dokonany po 60 dniach od założenia konta. To jest nasz prawdziwy przychód pasywny, związany też z dużą retencją klientów, którzy, raz przez nas wyedukowani, kupują produkty dōTERRA regularnie i często. dōTERRA może się pochwalić niespotykaną w branży retencją (utrzymaniem zakupów) na wysokości 67%.

Awans i związane z tym premie

Powyższe prowizje są uzależnione jedynie od obrotu stworzonej przez Ciebie firmy. Możesz uzyskać dodatkowe prowizje, wspierając w budowaniu biznesu swoje współpracownice. Przy osiąganiu kolejnych rang (poziomów awansu) będziesz miała prawo do kolejnych prowizji.

Żebyś była sobie w stanie to wyobrazić, opiszę tu kilka pierwszy rang, gdy je poznasz, będziesz już się w tym sprawniej poruszać.

EXECUTIVE

Zakupy klientek i współpracownic w Twoim zespole na poziomie 2000 ov (2000€) w miesiącu.

ELITE

Zakupy klientek i współpracownic w Twoim zespole na poziomie 3000 ov (3000€) w miesiącu.

PREMIER

Zakupy klientek i współpracownic w Twoim zespole na poziomie 5000 ov (5000€) w miesiącu, w tym co najmniej 2 osoby na poziomie EXECUTIVE.

SILVER

Zakupy klientek i współpracownic w Twoim zespole na poziomie 9000 ov (9000€) w miesiącu, w tym co najmniej 3 osoby na poziomie ELITE.

GOLD

Zakupy klientek i współpracownic w Twoim zespole na poziomie 15000 ov (15000€) w miesiącu, w tym co najmniej 3 osoby na poziomie ELITE.

Plan wynagrodzenia
w dōTERRA - dodatkowe
zarobki

Na wszystkich poziomach powyżej Premier otrzymujesz premie z pul globalnego obrotu dōTERRA i są one znaczącym dodatkiem do podstawowych prowizji. Na wykresie poniżej są one zaznaczone na żółto i widać, że mogą stanowić prawie połowę całkowitych dochodów.

Premie dla liderów w dōTERRA

Jak widzisz, średni czas osiągnięcia rangi i średnie zarobki to:

i dalej Double Diamond,
Double Presidential Diamond...

Jak widzisz to są konkretne dane, jednak Twoje efekty będą zależały od pracy i zaangażowania. Znam osoby, które osiągały te rangi dużo szybciej (ja też zrobiłam swoją szybciej) jak też dużo wolniej.

Praca ta może zająć Ci cały dzień, ale może być też dodatkowym sposobem zarabiania, od Ciebie zależy jak to sobie zorganizujesz. I jakie masz cele. W uproszczeniu można to przedstawić następująco:

*Przedstawione liczby stanowią średnie wartości za rok 2016. Wynagrodzenie zależy od kursu wymiany dolara amerykańskiego. Osobisty dochód może być mniejszy. Zobacz podsumowanie Opportunity and Earnings Disclosure na rok 2016 na doterra.com > Our Advocates > Flyers.

**Jest to szacunkowa liczba wymaganych godzin na tydzień. Faktyczna liczba godzin może być inna.

Dlaczego ja i 6 milionów
rodzin wybrało dōTERRA?

1. Pozyskiwanie

To, skąd pochodzą olejki, jest bardzo ważne. dōTERRA pozyskuje swoje olejki eteryczne z całego świata (ponad 140 oryginalnych olejków z ponad 45 krajów). Ma to na celu zapewnienie, że olejek eteryczny rośnie w najlepszych możliwych warunkach i tam, gdzie roślina rozwija się najbardziej, tworząc w ten sposób olejek eteryczny, który będzie zawierał najwyższej jakości profil chemiczny, zapewniający maksymalne korzyści zdrowotne i skuteczność.

2. Czystość

Czystość olejku eterycznego jest najważniejszą i najtrudniejszą do uzyskania cechą. Olejek eteryczny, który nie jest czysty może wywołać podrażnienia, niepożądane skutki, a nawet choroby. Niestety fałszowanie i nieetyczne praktyki są zbyt powszechne w przemyśle olejków eterycznych.

Ze względu na brak akceptowanych w branży standardów, dōTERRA stworzyła własny standard testowania olejków o nazwie Certified Pure Therapeutical Grade (CPTG), który potwierdza, że olejki są w 100% wolne od wypełniaczy, zafałszowań, składników syntetycznych lub szkodliwych zanieczyszczeń. W każdej partii. Każdej butelce. Za każdym razem.

Polecam zobaczyć filmik: kliknij tutaj

3. Standardy testowania

Na każdej partii olejku eterycznego przeprowadzanych jest 9 obszernych testów laboratoryjnych innych firm, aby zapewnić czystość, skuteczność i długi okres przydatności do spożycia. Jest to bezprecedensowe wśród wszystkich innych firm produkujących olejki eteryczne. Kiedy używasz olejków eterycznych dōTERRA, możesz być pewna, że nadpis na etykiecie, jest dokładnie tym, co znajduje się w butelce. Każdego razu.

4. Potencjał

To, że olejek może być w 100% czysty, nie oznacza, że jest skuteczny lub silny. W rzeczywistości większość firm nie jest. Aby uzyskać moc, olejek musi pochodzić z tej części świata, w której roślina jest rodzima i najlepiej rozwija się. Ponadto rolnicy muszą mieć duże doświadczenie i być zaangażowani w sadzenie, uprawę, zbieranie i destylację olejku za każdym razem we właściwy sposób. To jeden z powodów, dla których olejki dōTERRA są najsilniejsze na świecie. Mażesz sama przekonać się, że olejki innych firm, w porównaniu z olejkami doTERRA, mogą nawet nie pachnieć podobnie. Ponadto w przypadku innych firm może być konieczne użycie kilku kropli tego samego olejku, aby uzyskać równowartość tego, co otrzymujesz z 1 kroplą olejku doTERRA.

Sama poczuj siłę!

 • Umieść 1 kroplę olejku dōTERRA Peppermint (lub dowolnego olejku dōTERRA) na dłoni
 • Potrzyj ręce
 • Ściśnij mocno dłonie i zakryj usta i nos
 • Wdychaj głęboko przez nos.
 • Kiedy spróbujesz dōTERRA, już nigdy nie wrócisz się do innej firmy!

5. Bezpieczeństwo

Ze względu na czystość olejków eterycznych dōTERRA są one bezpieczne dla wszystkich grup wiekowych i można je stosować zarówno aromatycznie, miejscowo, jak i wewnętrznie. Należy tylko przestrzegać typowych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa dla wrażliwej skóry, dzieci i odpowiednich praktyk do użytku miejscowego i wewnętrznego.

6. Zrównoważony rozwój

dōTERRA jest zaangażowana w długoterminowy dostęp do olejków eterycznych o jakości CPTG. Ponieważ coraz więcej ludzi zaczyna używać olejków eterycznych, ważne jest, aby nie zbierać nadmierniej ilości roślin, a także aby istniały długoterminowe plany zapewniające wystarczającą, zrównoważoną podaż. Aby zapewnić etyczne traktowanie drobnych rolników i żniwiarzy na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania, dōTERRA wprowadziła inicjatywę o nazwie Co-Impact Sourcing. Co-Impact Sourcing rozwija długoterminowe, wzajemnie korzystne partnerstwa z dostawcami, jednocześnie tworząc trwałe miejsca pracy i zapewniając niezawodny dochód na słabo rozwiniętych obszarach. dōTERRA zobowiązuje się do etycznego traktowania swoich dostawców, zapewniając terminowe płatności po uczciwych cenach. Zachęca się hodowców i żniwiarzy do tworzenia grup spółdzielczych, aby dzielić się zbiorowymi korzyściami i siłą przetargową, jednocześnie poprawiając umiejętności i możliwości.

7. Oddanie

Fundacja dōTERRA Healing Hands Foundation pracuje nad tym, aby umożliwić ludziom i społecznościom na całym świecie dokonanie pozytywnych zmian. Dzięki partnerstwom na rzecz globalnego wpływu, dopasowanemu wsparciu dla projektów Wellness Advocate, pomocy w przypadku katastrof, zdrowia, przeciwdziałaniu handlowi ludźmi oraz ułatwianiu projektów rozwoju społeczności w obszarach Co-Impact Sourcing – ludzie są wzmocnieni, a ich życie się zmienia.

Za każdym razem, gdy zamawiasz olejki eteryczne dōTERRA, bezpośrednio wspierasz te organizacje.

Zobacz, jak możesz się zaangażować: https://doterrahealinghands.org

8. Innowacja

dōTERRA nie tylko podniosła standardy jakości, ale także wprowadziła kilka nowych i ekscytujących sposobów, w jakie olejki eteryczne mogą być używane i wprowadzane do codziennego życia, jak nigdy dotąd. Dzięki nowym i ekscytującym innowacjom w liniach produktów na bazie olejków możemy czerpać korzyści z olejków eterycznych w praktycznie wszystkich dziedzinach naszego życia. Od pielęgnacji skóry, suplementy i pielęgnację włosów po sprzątanie w domu. Możesz odświeżyć swoją apteczkę i dom za pomocą wysokiej jakości produktów dōTERRA.

9. Edukacja

Edukacja jest kluczowa w dōTERRA! Jeśli wiesz, jak używać swoich olejków i do jakich celów, będziesz mogła dbać o swoje zdrowie. Dzięki dōTERRA masz nieskończone możliwości, aby dowiedzieć się więcej online, osobiście lub podczas wydarzeń.

10. Cena

Jak mówi stare powiedzenie… „Masz to, za co płacisz”. Kupowanie tanich olejków daje tanie efekty. Jeśli chodzi o używanie olejków eterycznych dla zdrowia, nie chcesz ryzykować.

Czy olejki dōTERRA są drogie? Nie, w rzeczywistości mogą być tańsze i bardziej skuteczne niż współczesna medycyna. Poza tym brak efektów ubocznych, brak współpłacenia i odliczenia, brak terminu ważności (jeśli jest właściwie przechowywany) i miejmy nadzieję, mniej wizyt u lekarza.

Porównując do innych firm, pamiętaj:

 • Jakość nie ma sobie równych
 • Wystarczy jednej kropli. dōTERRA sprzedaje głównie butelki 15 ml, oznacza to około 250 kropli / aplikacji na butelkę.
 • JEŚLI MASZ KONTO, OSZCZĘDZASZ JESZCZE WIĘCEJ. Jako członek hurtowy doTERRA zaoszczędzisz 25% ceny detalicznej. Ponadto będziesz mieć możliwość uczestniczenia w miesięcznym programie lojalnościowym doTERRA i uzyskania dodatkowych 10-30% zwrotu na wszystkich zakupach!

 

Pomogę Ci dołączyć się do doTERRA i założyć konto w najwygodniejszy sposób.
https://www.mydoterra.com/soniakozubskalska

Co dała mi dōTERRA?

 • Przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa finansowego.

 

 • Wspaniali ludzie. Współpracuję z naprawdę niesamowitym zespołem i ciągle czegoś się od siebie uczymy. Poczucie wspólnoty z osobami, które chcą być wolne, decydować o sobie i dawać wsparcie innym sprawia, że ta praca jest przyjemnością.

 

 • Nieograniczone możliwości rozwoju. W Polsce dopiero zaczęłyśmy. To co wydarzy się w najbliższych miesiącach i latach będzie niesamowite. Skąd to wiemy? Identyczną ścieżką przed nami szły Rumunia, Węgry, Bułgaria, Czechy, Słowacja i widzimy jak rozwija się tam rynek olejków eterycznych i sama dōTERRA. Przed nami największe wzrosty w najbliższych 2 latach.

 

 • Marzenia: praca w lekkości i błogości bez stresu. Myślałam, że nie jest to możliwe, a jednak doświadczam wdzięczność od osób, które mnie wybrały na swojego przewodnika olejkowego, a to niesamowicie ładuje baterię. Zmieniam życie kobiet na lepsze, piękniejsze, pełniejsze i zdrowsze. Doświadczam obfitości finansowej nie padając na twarz z przepracowania.

 

 • Czas dla rodziny, na podróże, na spacer po lesie w moich ukochanych Bieszczadach.

Czy to coś dla Ciebie?

Skoro tu trafiłaś, to prawdopodobnie tak. W naszym teamie są osoby w różnym wieku, różnych zawodów – niektóre jeszcze nie zdały matury, inne są już na emeryturze, różnej sytuacji materialnej i osobistej, z mniejszych i większych miejscowości, z Polski i zagranicy. Jedyne co nas łączy, to chęć rozwoju i pragnienie czegoś więcej. Dla siebie i dla naszych bliskich. Są wśród nas terapeutki, masażystki, dietetyczki, refleksolożki ale też architektki, geolożka, aktorka i psycholożka. Jest specjalistka od IT, są doule, hodowczynie koni. Możesz być i Ty 🙂

Co mogę ci zaoferować?

Zyskasz dostęp do zamkniętej grupy tylko dla osób współpracujących ze mną i będziesz mogła korzystać ze wszystkich zgromadzonych tam materiałów szkoleniowych i wsparcia oraz…..powielić je tak, by wspierać swoich ludzi. Wszystko jest już gotowe i czeka na Ciebie.

 • Otrzymasz materiały pozwalające łatwo i przyjemnie rozpocząć przygodę z olejkami eterycznymi.
 • Będziesz mogła skorzystać z 3 darmowych, indywidualnych konsultacji wellness, które oferuję co 3 miesiące, połączonych ze skanowaniem
 • ITOVI i doborem olejków do Twojego stanu zdrowia.
 • Będziesz na bieżąco informowana o najlepszych okazjach i promocjach.
 • Będziesz miała dostęp do moich prywatnych promocji, niedostępnych nigdzie indziej.
 • Będziesz mogła wziąć udział w tematycznych warsztatach olejkowych tylko dla zamkniętej grupy klientów.
 • Poznasz wiele innych użytkowniczek olejków eterycznych, które chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami.
 • Będziesz osiągać sukcesy!

Jak zacząć?

Załóż konto w dōTERRA (jako klient lub jako Wellness Advocate) kupując dowolny zestaw rejestracyjny lub dowolny olejek z opłatą rejestracyjną https://www.mydoterra.com/soniakozubskalska<

 • Umów się ze mną na konsultacje biznesowe – poprwadzę Cię krok po kroku w kierunku wymarzonej niezależności.
 • Zacznij  używać olejków.
 • Określ  swój cel biznesowy – cele do zrealizowania oraz poziom dochodów – tutaj znajdziesz coroczny raport o dochodach w doterra na poszczególnych rangach.
 • Poświęć  10-15 h w tygodniu na pracę (czynności przynoszące dochody) ja będę Cię w tym wspierać. Oznacza to, że powinnaś poświęcieć na pracę np. 3 razy w tygoniu po 2h plus 4-9 h w weekend, ale to Ty decydujesz jak rozlożyć ten czas.
 • Przejdź  21 dniowe szkolenie ze mną – będziesz gotowa do samodzielnego działania.
 • Włącz się  w aktywności i wydarzenia naszej grupy: https://www.facebook.com/groups/725816284824212/.
 
Z racji wspierania dużego zespołu mogę w ciągu jednego miesiąca rozpocząć współpracę z ograniczoną liczbą osób, jeśli chcę do pracy podejść odpowiedzialnie, a chcę. Dlatego mogę zacząć tylko z 5 osobami . To oznacza, że decyduję się na pracę z osobami zdecydowanymi i odpowiedzialnymi. Z radością rozpocznę współpracę z Tobą. 

Z kim nie mogę zacząć pracy
w olejkowym biznesie?

Nie mogę niestety Ci pomóc jeśli:

 • Jesteś już zarejestrowana w dōTERRA w innym zespole.
 • Chcesz pracować równolegle nad rozwojem dwóch lub więcej zespołów w różnych firmach marketingu sieciowego, nawet jeśli ich produkty nie są dla siebie konkurencyjne.
 • Masz wymówkę na każdy pojawiający się problem.
Nie jesteś pewna?
Masz wątpliwości, czy to biznes dla Ciebie?
Umów się ze mną na bezpłatne konsultacje biznesowe. 

Chętnie pomogę Ci w podjęciu decyzji.